fot. jasnagora.com

Ks. bp P. Turzyński: Postaw na Maryję, przyjmij do swojego życia. Nie ma innej pomocy jak Ona – pośredniczka łask

Obok tego cierpienia i przegranych będzie Maryja, bo Ona jest wierna; Ona pod Krzyżem otrzymała misję – „To są Twoje dzieci. To jest Twoja córka, to jest Twój syn”. Ona nie zdezerterowała. Postaw na Nią, przyjmij do swojego życia; weź różaniec do ręki, noś go i módl się; wsuń różaniec do kieszeni swojego chłopaka. Nie ma innej pomocy jak Ona – pośredniczka łask – mówił w homilii ks. bp Piotr Turzyński, biskup pomocniczy diecezji radomskiej, podczas XXI Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę.

Podczas Mszy św. na Jasnej Górze z okazji XXI Pielgrzymki Młodych z Radiem Maryja homilię wygłosił ks. bp Piotr Turzyński. „Gromadzimy się wszyscy przy Sercu Matki. Chcemy się schować pod płaszczem Jej opieki”mówił duchowny. Na początku nawiązał do Słowa Bożego, w którym przytoczony był fragment Apokalipsy św. Jana Apostoła.

– Pierwszy obraz to niewiasta obleczona w słońce, księżyc pod Jej stopami, gwiazdy wokół Jej głowy. Piękna, niezwykła, wspaniała. Porodziła Syna, który wszystkie narody będzie pasł rózgą żelazną – władca wszystkich narodów. Nie mamy wątpliwości – ta niewiasta to Maryja – wskazał ks. bp Piotr Turzyński.

– Drugi obraz, obok tego pięknego, to wielki smok – barwy ognia, siedem głów, dziesięć rogów. Przerażający potwór czyha, chce porwać Dziecię. (…) Jest wielkie napięcie, trudny moment, niepewność, stres, zmagania, walka. Ale nie zwyciężył. Jeśli przeczytamy dalej, w tej wizji widzimy, że niewiasta porodziła, schroniła się, opiekuje się tymi, co są na ziemi, a święty Michał Archanioł strącił smoka. Niewiasta jest zwycięska, niewiasta została zapowiedziana na początku dziejów, że podepcze głowę węża. Szatan nie znalazł w niej nic złego, żadnej plamy; ona jest niepokalana – akcentował duchowny.

Ksiądz biskup nawiązał także do Ewangelii, w której Maryja staje u stóp Krzyża Jezusa Chrystusa i przyjmuje od Niego polecenie, by stała się matką wszystkich ludzi. Wspomniał również w tym kontekście o trudnym czasie związanym z pandemią koronawirusa.

– Przeżywamy trudny czas pandemii. Może nabraliśmy ducha i jesteśmy trochę mniej przerażeni, ale jest niepokój o siebie, o bliskich, o to, co będzie z naszym światem; jest tęsknota za kolegami i koleżankami ze szkoły, z uczelni; jest niepewność, jakie będą wakacje; co będzie jutro; czy zdrowia wystarczy. To jest obraz ludzkiego życia pełnego niepokoju, bo przecież w życiu człowieka – choć tak by chciały niektóre media i reklamy nam pokazać, że jest pasmem sukcesów, przyjemności, ciągłego rozwoju – są smutki, napięcia, cierpienie, niepewność, pytania. Życie kosztuje i życie boli – zaznaczył biskup pomocniczy diecezji radomskiej.

– Parafrazując Jana Pawła II z 1983 roku z Apelu Młodych, kiedy pytał: „Czy chcecie takiej Polski, która nic by was nie kosztowała? Takiego życia, które nic by was nie kosztowało? To jest utopia, to jest jakieś nieprawdziwe życie”. Więc, jeśli tak jest, jeśli są trudne momenty, to zwyczajnie oglądamy się za jakąś pomocą. Dziecko spogląda na rodziców i zawsze do nich biegnie; młody też. Potem w rodzinie, w małżeństwie żona spogląda na męża i szuka pomocy, wsparcia; mąż spogląda na żonę – dodał.

„Odwagi! Nie rozpaczajcie, nie upadajcie na duchu, walczcie pod opieką Matki Najświętszej. Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Najświętszej Maryi Panny” – mówił na łożu śmierci ks. kard. August Hlond, Prymas Polski.

– Jest pewne, że obok kolejnych sukcesów, zdanych egzaminów nie zabraknie bolesnych doświadczeń. Życie człowieka to jest też ból i cierpienie – zawsze będzie; nie ma życia łatwego. Ale obok tego cierpienia i przegranych będzie Boże Miłosierdzie – tak mówił Jan Paweł II. Powiedzmy sobie dzisiaj też, że będzie Maryja, bo Ona jest wierna; Ona pod Krzyżem otrzymała misję – „To są Twoje dzieci. To jest Twoja córka, to jest Twój syn”. Ona nie zdezerterowała. Postaw na Nią, przyjmij do swojego życia; weź różaniec do ręki, noś go i módl się; wsuń różaniec do kieszeni swojego chłopaka. (…) Nie ma innej pomocy jak Ona – pośredniczka łask – podkreślał ks. bp Piotr Turzyński.

radiomaryja.pl

https://www.radiomaryja.pl/kosciol/ks-bp-p-turzynski-postaw-na-maryje-przyjmij-do-swojego-zycia-nie-ma-innej-pomocy-jak-ona-posredniczka-lask/