Skip to main content

Postać św. Jana z Dukli

Pochodził z mieszczańskiej, wierzącej rodziny. Wpłynęło to na zrodzenie się u niego powołania kapłańskiego i zakonnego.

Historia Sanktuarium

Rozwój kultu Jana z Dukli, trwającego od XVI w. sprawił, że dzięki dobrodziejom, a przede wszystkim Franciszkowi Mniszchowi bernardyni w 1740 r. rozpoczęli budowę klasztoru i kościoła.

Oprowadzanie po sanktuarium

odbywa się po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod numer tel. kom. 722 131 821.

Dom Franciszkański – noclegi

Przy sanktuarium św. Jana z Dukli w Dukli znajduje się Dom franciszkański, w którym może zamieszkać zorganizowana grupa pielgrzymkowa w okresie od maja do września. Dostępne są pokoje : dwuosobowe (3 pokoje), trzyosobowe (14 pokoi) i pięcioosobowe ( 2 pokoje) ze wspólnymi łazienkami (osobne dla mężczyzn i kobiet). Jest możliwość zamówienia posiłku dla grupy.

Chętne grupy proszone są o wcześniejszą rezerwację się pod numer tel. kom. : 723 820 997 albo 722 131 821.

Zamawianie intencji mszalnych

Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii lub korespondencyjnie wpisując treść intencji mszalnej na konto klasztorne. W trzecie piątki miesiąca o godz. 18.00 jest sprawowana Msza św. zbiorowa za zmarłych. Również jest możliwość zamówienia Mszy św. wieczystej, które odprawiają się we czwartki o godz. 18.00.

Prośby i podziękowania do świętego Jana z Dukli

Przy kaplicy relikwii św. Jana z Dukli, drogą mailową i korespondencyjną można składać prośby i podziękowania do św. Jana z Dukli, które codziennie są czytane podczas nabożeństwa do naszego patrona po Mszy św. o godz. 12.00 i we czwartki po wszystkich Mszach świętych.

Kiosk z dewocjonaliami

W kruchcie dukielskiego sanktuarium znajduje się sklepik klasztorny, gdzie można nabyć  pamiątki religijne związane ze św. Janem z Dukli i różne dewocjonalia.