Skip to main content
Aktualności

Pierwsza Komunia Święta u św. Jana z Dukli

W niedzielę, 21 maja 2017 roku o godz. 11.00, dzieci klasy III, przystąpiły w sanktuarium św. Jana z Dukli do Pierwszej Komunii Świętej. Podczas Eucharystii, której przewodniczyli ojcowie proboszczowie: Micheasz i Ksawery, modlono się w intencji dzieci i rodziców wypraszając dla nich łaskę wierności w codziennym wzrastaniu w świętości.

Podczas mszy świętej dzieci brały czynny udział w liturgii poprzez wspólne modlitwy, śpiewy i przygotowane wierszyki. W uroczystości, którą przygotowywał o. Kalikst Piotrowski OFM, katecheta, wzięła udział także wychowawczyni klasy p. Renata Cieśla.

Na zakończenie mszy świętej dzieci otrzymały poświęcone chleby, którymi podzielili się w swoich domach rozpoczynając radosne świętowanie.

Przygotowaniem do niedzielnej uroczystości było piątkowe odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz sobotnia pierwsza spowiedź dzieci.

W niedzielę, o godz. 17.30, dzieci z rodzicami wezmą udział w nabożeństwie majowym, podczas którego zostaną zawierzone Maryi i otrzymają pamiątkowe obrazki.