Skip to main content
Aktualności

Jubileuszowa Pielgrzymka do Rzymu

W dniach: 15-22 września 2017 roku, z racji 20. rocznicy pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w Dukli i kanonizacji św. Jana z Dukli, organizowana jest autokarowa pielgrzymka do Rzymu.

Program pielgrzymki

1 dzień – piątek 15.09.2017

Wyjazd z Dukli o godz. 4.00, przejazd (Słowacja, Austria) do Tarvisio, obiadokolacja i nocleg w okolicy Wenecji.

2 dzień – sobota 16.09.2017

Śniadanie, przejazd do Wenecji. Zwiedzanie: przepłynięcie statkiem do placu św. Marka – Kanał Grande, Bazylika św. Marka, spacer po centrum historycznym. Przejazd do Padwy, msza święta i zwiedzanie bazyliki św. Antoniego, spacer po centrum historycznym. Przejazd w okolice Rimini, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, przejazd do Loreto: Msza święta, zwiedzanie: Bazylika Domku MB, cmentarz Żołnierzy polskich. Przejazd do Lanciano – zwiedzanie miejsca „Cudu Eucharystycznego” przejazd do San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja i nocleg.

4 dzień – poniedziałek, 18.09.2017

Śniadanie. Msza święta oraz zwiedzanie sanktuarium o. Pio. Przejazd na Monte Cassino, zwiedzanie cmentarza żołnierzy polskich. Przejazd w okolice Rzymu na obiadokolację i nocleg.

5 dzień – wtorek, 19.09.2017

Śniadanie. Msza święta przy grobie św. Jana Pawła II, zwiedzanie bazykiki. Piesze zwiedzanie Rzymu na trasie: Plac św. Piotra, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Wenecki, Forum Romanum, Koloseum. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

6 dzień – środa, 20.09.2017

Wczesne śniadanie. Audiencja na Placu św. Piotra w Watykanie. Msza święta w pobliskim kościele. Zwiedzanie Rzymu: Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte schody, Bazylika Sancta Maria Maggiore, Bazylika św. Piotra za Murami. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Asyżu.

7 dzień – czwartek, 21.09.2017

Śniadanie, Msza święta, zwiedzanie Asyżu: Bazylika Matki Bożej Anielskiej, Bazylika św. Klary i Św. Franciszka, spacer przez centrum historyczne. Wyjazd w kierunku Austrii na nocleg.

8 dzień – piątek, 22.09.2017

Śniadanie. Msza święta w kościele św. Józefa na Kahlenbergu w Wiedniu, krótkie zwiedzanie stolicy Austrii. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych.

Koszt pielgrzymki wynosi: 1980 złotych, przy minimum 40 osobach uczestniczących.

Zapraszamy do pielgrzymowania od grobu św. Jana z Dukli do grobu św. Jana Pawła II.

Zapisy w zakrystii!