W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes (11 lutego 2017), w sanktuarium św. Jana z Dukli, odbyły się uroczystości związane z 25. Światowym Dniem Chorego.

O godz. 11.00, chorzy i starsi przystąpili najpierw do sakramentu pokuty i pojednania, by z czystym sercem uczestniczyć w południowej Eucharystii. Mszy świętej sprawowanej w intencji chorych przewodniczył o. kustosz Micheasz Okoński OFM, natomiast słowo Boże wygłosił o. Eugeniusz Kaczor OFM, wikariusz parafii. Msza święta połączona była z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych do którego przystąpiło ok. 150 osób. Po mszy świętej odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona błogosławieństwem na sposób lourdzki. W pielgrzymce uczestniczyli kapłani diecezjalni i zakonni, ale przede wszystkim nie zabrakło chorych, niepełnosprawnych i starszych, którzy ze wzruszeniem modlili się u św. Jana z Dukli.

Sanktuarium dukielskie jest miejscem, w którym chorzy przez cały rok przybywają do swojego Patrona, by za Jego przyczyną prosić o upragnione zdrowie.