Czcigodni i Drodzy Czciciele św. Jana z Dukli!

 

Zbliżają się święta w czasie których rozważać będziemy tajemnicę narodzin Zbawiciela świata. Boże Narodzenie to czas wielkiej radości, czas Bożego Miłosierdzia, którego doświadczamy w konfesjonale i przy ołtarzu na którym rodzi się Jezus obecny w Eucharystycznym Chlebie.

W nowym roku duszpasterskim jesteśmy wezwani słowami: Idźcie i głoście!” Tej radosnej tajemnicy o Bożym Miłosierdziu nie możemy pozostawić tylko dla siebie, ale mamy być głosicielami Dobrej Nowiny wszystkim do których nas Chrystus posyła.

Niech nie zabraknie nam odwagi do codziennego dawania świadectwa przynależności do Chrystusa, by Boże Narodzenie dokonało się w każdym spotkanym przez nas człowieku, niech nie zabraknie uczynków miłosierdzia, uśmiechu i życzliwości, bo jak mawiała św. Matka Teresa z Kalkuty: ”Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie”.

W nadchodzącym roku 2017, który dla naszego sanktuarium jest czasem wielkiej nadziei i Rokiem Jubileuszowym 20-lecia pobytu św. Jana Pawła II w naszym klasztorze i kanonizacji św. Jana z Dukli, pragniemy życzyć, by nasi święci Patronowie: Jan z Dukli i Jan Paweł II, wypraszali potrzebne łaski do codziennego wzrastania w świętości.

Radosnego świętowania i obfitości Bożych darów!

 

o. Micheasz Krzysztof Okoński OFM

kustosz sanktuarium i gwardian klasztoru

wraz ze wspólnotą OO. Bernardynów w Dukli