26 grudnia 2016 roku, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Sanktuarium św. Jana z Dukli, Patrona Archidiecezji Przemyskiej, nawiedził abp Adam Szal, Metropolita Przemyski. Tradycyjnie przewodniczył w tym dniu uroczystej Eucharystii sprawowanej w intencji Archidiecezji Przemyskiej.

Dostojnego Gościa powitał o. Micheasz Okoński OFM, kustosz sanktuarium, który złożył Księdzu Arcybiskupowi – w imieniu Współbraci i licznie zgromadzonych wiernych – życzenia świąteczne a także imieninowe oraz wspominał niedawno obchodzoną kolejną rocznicę święceń biskupich.

Metropolita w kazaniu ukazał Patrona dnia, św. Szczepana, jako tego, który „przyjął Jezusa na Zbawiciela, z Nim związał swoją przyszłość […] Szczepan wiedział wiele o nauczaniu Jezusa. To, co powiedział przed sądem, pokazywało, że był biegły w znajomości Pisma Świętego. Był pełen łaski i ulegał natchnieniom Ducha Świętego. On w sposób szczególny chciał mądrość przekazać innym. Nosił w sobie obraz Chrystusa – mówił słowem i przykładem życia.”

Po zakończeniu Eucharystii Metropolita Przemyski spotkał się z dziećmi przy ołtarzu i wręczył im pamiątkowe obrazki.

Eucharystia transmitowana była przez diecezjalne Radio FARA.

http://przemyska.pl/archiwum-mp3/bas-2016-12-26-dukla_kazanie.mp3

 

Po skończonych modlitwach w kościele, Ksiądz Arcybiskup przeszedł przez Klasztor i nawiedzając cele zakonne pobłogosławił mieszkania zakonników i każdemu złożył świąteczno-noworoczne życzenia.