W naszym franciszkańskim sanktuarium przeżywamy doroczny odpust ku czci św. Jana z Dukli, patrona Dukli i Lwowa, patrona naszej Archidiecezji, bernardyńskiej Prowincji i Ojczyzny. Dziękując Bogu za dar świętego kapłana i zakonnika, modlimy się i czynimy wszystko, aby to sanktuarium podniesione zostało niebawem do godności Bazyliki Mniejszej, dlatego dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze przedsięwzięcia zarówno modlitwą jak i ofiarami przez cały rok.

Dopełnieniem dzisiejszych uroczystości odpustowych będzie nasze pielgrzymowanie na górę Cergową, za tydzień o godz. 15.00 zostanie odprawiona msza święta przy Złotej Studzience a następnie błogosławieństwo dzieci – uroczystościom przewodniczyć będzie ks. Biskup Stanisław Jamrozek z Przemyśla.

Przypominamy, że w naszym sanktuarium każdy czwartek poświęcony jest św. Janowi z Dukli: rano o godz. 6.30 śpiewamy godzinki a następnie msze święte o godz. 7.00 i 12.00, a wieczorem o godz. 17.30 odprawiamy uroczyste nieszpory i sprawujemy mszę świętą w intencjach zapisanych w księdze intencji wieczystych oraz w intencji wszystkich czcicieli św. Jana z Dukli i dobrodziejów sanktuarium.

Jak już przypominaliśmy, św. Jan z Dukli pochodził z rodziny, która zajmowała się pieczeniem chleba i przedstawiany jest także jako trzymający chleb w swoich rękach, dlatego dziś, podczas odpustu, rozprowadzamy przed kościołem specjalnie przygotowane „chlebki św. Jana z Dukli”. Zachęcamy, aby każdy nabył ten symboliczny chlebek dla siebie, dla swojej rodziny czy przekazał go w prezencie innym. Składane przy tej okazji ofiary przeznaczymy na potrzeby naszego sanktuarium.

Przed kościołem możemy nabywać pamiątki z naszego sanktuarium oraz zamawiać msze święte, zarówno indywidualne jak i wieczyste.

Najbliższy piątek będzie trzecim piątkiem miesiąca, dlatego podczas wieczornej Eucharystii będziemy się modlić za naszych zmarłych polecając ich Miłosierdziu Bożemu. Kartki z wypominkami możemy składać w zakrystii.

W naszym sanktuarium witamy wszystkich Pielgrzymów i Gości, wszystkim życzymy dobrego i błogosławionego pobytu, natomiast tym, którzy wyjeżdżają na wakacje życzymy dobrego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Natomiast tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice czy jubileusze, składamy nasze serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętego Jana z Dukli oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.