II Niedziela Adwentu

05.12.2021

 1. Z racji trwającej pandemii, przypominamy o zasłanianiu w kościele ust i nosa za pomocą maseczki oraz o dezynfekcji rąk.
 2. Serdecznie dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary, które będą przeznaczone na rozbudowę szopki bożonarodzeniowej w naszym sanktuarium.
 3. Zapraszamy do udziału w Roratach, które w naszym sanktuarium odprawiają się od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 07.00 rano.
 4. Trwa nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą odmawiamy po Mszy św. wieczornej.
 5. W najbliższą środę 8 grudnia będziemy przeżywali uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu w naszym sanktuarium będą sprawowane o godz.07.00, 09.00, 12.00 i 18.00. Podczas Mszy Św. o godz. 18 zostaną poświęcone medaliki Matki Bożej Niepokalanej dla dzieci I-komunijnych. Po uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP tradycyjnie w naszym sanktuarium będziemy obchodzili Oktawę tej uroczystości. Podczas Oktawy o godz. 17.30 będzie odmawiany różaniec, prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca, a po Mszy św. odbędzie procesja eucharystyczna w kościele.
 6. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawiona kwartalna Msza św. w intencji chorych, których odwiedzamy z posługą sakramentalną.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki na leczenie i operację na Florydzie w Stanach Zjednoczonych naszego parafianina 3 –letniego Krzysia z Cergowej, który urodził się z rozszczepem wargi oraz poważnymi wadami kręgosłupa, kręgów, żeber i nie ma jednej nerki. Koszt zabiegu wraz z przelotem i pobytem to ok. 600 000 zł.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 9. Również w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. strażacy z OSP w Dukli przy parkingu klasztornym będą rozprowadzać kalendarze strażackie na nowy rok.
 10. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W bieżącym numerze m.in. adwentowa modlitwa oraz druga rekolekcyjna medytacja – o oczekiwaniu na Mesjasza, który przychodzi jako Przedwieczny Ojciec.
 11. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia opłatki wigilijne. Ofiary złożone do skarbony za opłatki będą przeznaczone dla naszego Pana Organisty jako wynagrodzenie za jego posługę organistowską w naszym sanktuarium. Natomiast w kruchcie kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas oraz różne pamiątki bożonarodzeniowe : szopki, żłobki i kartki świąteczne, kalendarze rolników oraz kalendarze maryjne.
 12. Ośrodek Kultury i Gminne Przedszkole w Dukli zapraszają na Jarmark bożonarodzeniowy, który odbędzie się w przyszłą niedzielę na dukielskim Rynku.
 13. Burmistrz Dukli informuje, że worki na odpady, kody oraz harmonogramy odbioru będą wydawane w następujących miejscach i terminach: dnia 14.12 w godz. 10.00 – 18.00; dla mieszkańców miejscowości Nadola w Domu Ludowym w Nadolu i dla mieszkańców Dukli w remizie OSP Dukla przy ul. Cergowskiej. Natomiast dnia 15.12 w godz. 10.00 – 18.00; dla mieszkańców miejscowości Cergowa w Domu Ludowym w Cergowej, dla mieszkańców miejscowości Teodorówka w Domu Ludowym w Teodorówce i dla mieszkańców miejscowości Zboiska w Domu Ludowym w Zboiskach.