1. XIV Niedziela zwykła

  05.07.2020

  1. Przypominamy, że z racji trwającej pandemii w dalszym ciągu obowiązuje w kościele zakrywanie ust i nosa.
  2. Serdecznie dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które w ramach tacy gospodarczej będą przeznaczone na renowację kamiennej figury św. Jana z Dukli znajdującej się na skwerze przed naszym sanktuarium.
  3. Dzisiaj także po Mszach świętych we wszystkich kościołach diecezji przemyskiej będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy powodzianom, którzy ucierpieli na skutek ulewnych opadów deszczu  w wielu miejscowościach naszej diecezji.
  4. W najbliższą sobotę 11 lipca będziemy przeżywali odpust na Puszczy św. Jana. Msze św. będą tam sprawowane : o godz. 09.00, po której zostanie odprawiona Droga Krzyżowa i o godz. 12.00 Suma odpustowa, po której odbędzie się procesja z figurą św. Jana do sanktuarium w Dukli. Z kolei następnego dnia w przyszłą niedzielę 12 lipca odpust ku czci św. Jana w naszym dukielskim sanktuarium. Suma odpustowa o godz. 11.00, po której odbędzie się procesja eucharystyczna po placu kościelnym. Zapraszamy do udziału w tej procesji dzieci komunijne, dziewczynki do sypania kwiatów, ministrantów, osoby do niesienia baldachimu, figur i feretronów oraz wszystkich wiernych. Natomiast za dwa tygodnie w niedzielę 19 lipca o godz. 15.00 odpust przy „Złotej Studzience” na Cergowej. Tradycyjnie po Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo dzieci. Program odpustu ku czci św. Jana jest zamieszczony na stronie internetowej naszego sanktuarium i na plakacie w kruchcie kościoła. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  5. Jak co roku, w ramach duchowego przygotowania do odpustu św. Jana z Dukli będziemy przeżywali  w naszym sanktuarium Triduum. Z tej racji od czwartku do soboty o godz. 17.30 będą śpiewane Nieszpory o św. Janie, następnie o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. z okolicznościowym kazaniem i po Mszy św. nabożeństwo do św. Jana. Kaznodzieją odpustowym w tym roku będzie O. Anicet Gruszczyński z Kalwarii Zebrzydowskiej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.