II Niedziela Adwentu

04.12.2022

 1. Serdecznie dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które będą przeznaczone na rozbudowę szopki bożonarodzeniowej w naszym sanktuarium, a po Mszy św. jak co roku w drugą niedzielę Adwentu odbędzie się zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. W minionym tygodniu zakończyła się peregrynacja figury z relikwiami św. Jana z Dukli w Nadolu. Msza św. dziękczynno – błagalna w intencji mieszkańców Nadola zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Jutro peregrynacja figury z relikwiami św. Jana rozpocznie się w Dukli. Najpierw na ul. Kopernika – lewa strona od bloków, potem prawa, następnie na ulicach : Żwirki i Wigury i Trakt Węgierski. Szczegółowe informacje odnośnie peregrynacji są zamieszczone na pierwszej stronie kroniki peregrynacyjnej.
 3. Zapraszamy do udziału w Roratach, które w naszym sanktuarium odprawiają się od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 07.00 rano.
 4. W najbliższy czwartek będziemy przeżywali uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, patronki naszej prowincji bernardyńskiej. Msze św. w tym dniu będą sprawowane w naszym sanktuarium o godz. 07.00, 09.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym i procesja eucharystyczna w kościele. Tradycyjnie po uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP będziemy obchodzili w naszym sanktuarium Oktawę tej uroczystości. Podczas Oktawy o godz. 17.30 będzie odmawiany różaniec, prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca, a po Mszy św. procesja eucharystyczna w kościele. Serdecznie zapraszamy ministrantów, asystę procesyjną i wszystkich wiernych.
 5. W najbliższy czwartek o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Kręgu biblijnego.
 6. W przyszłą niedzielę odbędą się spotkania : po Mszy św. o godz. 09.00 kandydatów do bierzmowania z ósmej klasy szkoły podstawowej z naszej parafii i po Mszy św. o godz. 11.00 Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 7. Trwa świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jest to zbiórka artykułów kosmetycznych dla dzieci, w tym podopiecznych placówek pomocowych takich jak: hospicjum dziecięce, hospicjum perinatalne, dom dziecka, dom samotnej matki w całej Polsce. W kruchcie kościoła znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka. Dary pozostawione pod choinką, zostaną przekazane w tym roku do Domu Samotnej Matki w Rudniku nad Sanem. Na plakatach zamieszczona jest lista najbardziej potrzebnych rzeczy. Zbiórka potrwa do 6 stycznia 2023 roku. Za wszelkie dary wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie.
 8. Przy wyjściu z kościoła pod filarem są do nabycia opłatki wigilijne. Ofiary złożone do skarbony za opłatki będą przeznaczone dla Pana Organisty jako wynagrodzenie za jego posługę organistowską w naszym sanktuarium.
 9. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W bieżącym numerze m.in. o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół, a w cyklu adwentowym – o kolejnym promieniu świętości : gorliwości i zapale.
 10. W kiosku klasztornym można nabyć świece wigilijne Caritas, kartki świąteczne, pamiątki bożonarodzeniowe i inne dewocjonalia.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Bronisławę Wołkowicz z Teodorówki. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.