V Niedziela Wielkiego Postu

29.03.2020 r.

 

 1. W czasie trwającej epidemii nasze sanktuarium jest dostępne dla wiernych przez cały dzień. Msze św. sprawowane są według dotychczasowego porządku. Przypominamy jednak o zachowaniu wymogu nieprzebywania w świątyni więcej niż pięciu osób równocześnie. Zachęcamy, aby w ramach tego limitu w Eucharystii uczestniczyli w pierwszej kolejności wierni związani z zamówioną intencją mszalną.
 2. Codziennie po każdej Mszy św. w naszym sanktuarium śpiewamy suplikacje „Święty Boże” w intencji ustania epidemii koronawirusa w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
 3. Zgodnie z zaleceniem władz państwowych i kościelnych prosimy, aby wierni na czas epidemii pozostali w domach i zachęcamy do uczestniczenia we Mszach św. i nabożeństwach religijnych przez transmisje telewizyjne, radiowe oraz internetowe.
 4. Od jutra spowiedź święta z udzieleniem komunii św. w naszym sanktuarium będzie się odbywała w niedzielę pół godziny przed Mszą św., natomiast w dni powszednie w godzinach : 11.00 – 12.00 oraz 17.00 – 18.00. Jeden kapłan będzie spowiadał w nawie bocznej obok zakrystii, a drugi w nawie bocznej obok ołtarza św. Antoniego. Prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności i wymaganej liczby pięciu osób przebywających w kościele.
 1. W naszym sanktuarium są odwołane nabożeństwa pasyjne : Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale oraz rekolekcje wielkopostne.
 2. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w najbliższy pierwszy piątek miesiąca od godz. 15.00 do godz. 18.00. Zachęcamy natomiast do indywidualnej adoracji w ciągu dnia.
 3. Odwiedziny chorych w najbliższą pierwszą sobotę miesiąca są odwołane.
 4. Nie będzie różańca w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP w najbliższą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30. Prosimy o prywatne odmówienie różańca w tej intencji.
 5. Również nie odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 09.00. Członków Wspólnoty Żywego Różańca prosimy o odmawianie tej samej tajemnicy przez kolejny miesiąc.
 6. Spotkania duszpasterskie grup parafialnych działających przy naszym sanktuarium są czasowo zawieszone.
 7. W najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 czwarty dzień dziewięciotygodniowej nowenny do św. Jana Pawła II przed uroczystością setnej rocznicy urodzin naszego Papieża.
 8. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. W pilnych sprawach prosimy kontaktować się telefonicznie.
 9. Ofiary składane przy uczczeniu krzyża przed ołtarzem tradycyjnie będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego. Ofiary na ten cel, jak również ofiary na potrzeby naszego sanktuarium i klasztoru można także wpłacać na konto klasztorne zamieszczone na naszej stronie internetowej. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
 10. Na internetowej stronie archidiecezji przemyskiej są zamieszczone terminy rekolekcji wielkopostnych dla dzieci i młodzieży.
 11. W naszym kiosku klasztornym można nabyć świece paschalne na stół wielkanocny, baranki i inne pamiątki religijne.