I Niedziela Adwentu

29.11.2020  

  1. W okresie Adwentu zapraszamy do udziału w Roratach, które w naszym sanktuarium będą się odprawiały od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 07.00.
  2. Nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP począwszy od dnia dzisiejszego będziemy odmawiali po Mszy św. wieczornej.
  3. Jutro przypada liturgiczne święto św. Andrzeja , Apostoła. W tym dniu o godz. 17.30 ostatnie nabożeństwo wypominkowe za zmarłych i ostatni dzień uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych na cmentarzu.
  4. W najbliższy czwartek z racji pierwszego czwartku miesiąca będziemy się modlili w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a zwłaszcza do naszej bernardyńskiej Prowincji.
  5. W najbliższy piątek z racji pierwszego piątku miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz.18.00 i możliwość skorzystania w tym czasie z sakramentu pojednania. Po Mszy św. o godz. 07.00 i przed Mszą św. o godz.18.00 zostanie odmówiona litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Ofiarowania.
  6. W najbliższą sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 17.30 zostanie odmówiony różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Chorych z posługą sakramentalną zamiast w pierwszą sobotę miesiąca grudnia odwiedzimy przed Świętami Bożego Narodzenia w sobotę 19 grudnia.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 09.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca , a po Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary złożone na tacę w ramach tacy gospodarczej będą przeznaczone na utrzymanie i potrzeby naszego sanktuarium.
  8. Pod chórem kościelnym na stoliku są do nabycia opłatki wigilijne. Ofiary za opłatki złożone do skarbony będą przeznaczone dla naszego Pana Organisty jako wynagrodzenie za jego posługę organistowską w naszym sanktuarium.
  9. W miniony czwartek w Piotrkowie Trybunalskim odbył się pogrzeb śp. O. Gabriela Kudzi, który w Dukli posługiwał w latach 1975-1978 jako wikary i ekonom klasztoru, natomiast w latach 1996 – 1999 był przełożonym klasztoru i proboszczem parafii. Za jego kadencji gwardiańskiej miała miejsce kanonizacja św. Jana z Dukli i pielgrzymka papieża Jana Pawła II do Dukli. Msza św. za zmarłego O. Gabriela zostanie odprawiona w naszym sanktuarium jutro o godz. 18.00. Natomiast w minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Zbigniewa Szczepanika ze Zboisk i śp. Józefa Torbę z Teodorówki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.