II Niedziela Wielkiego Postu

28.02.2021 r.

  1. Z racji przeżywanego w Kościele roku św. Józefa ogłoszonego przez papieża Franciszka, w naszym sanktuarium w każdą środę po Mszy św. o godz. 07.00 odprawiamy nabożeństwo do św. Józefa.
  2. W najbliższy piątek z racji pierwszego piątku miesiąca od godz. 15.00 do godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Po Mszy św. o godz. 07.00 i przed Mszą św. o godz. 18.00 zostanie odmówiona litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Ofiarowania.
  3. W najbliższą sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 17.30 zostanie odmówiony różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 27 marca.
  4. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na renowację figury Chrystusa Zmartwychwstałego do Grobu Pańskiego.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 09.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w naszym sanktuarium : na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 06.30 i 17.30 i w niedziele po Mszy św. o godz. 09.00 oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Droga Krzyżowa dla dzieci w środy o godz. 17.30.
  7. W przyszłą niedzielę Drogę Krzyżową po Mszy św. o godz. 09.00 poprowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
  8. Ofiary składane przy krzyżu przed ołtarzem tradycyjnie będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Bożego.
  9. Akcja Katolicka zaprasza do udziału w tzw. duchowej adopcji kandydatów do bierzmowania, którzy w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia br. przyjmą sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Duchowa adopcja polega na odmawianiu każdego dnia dowolnej modlitwy za konkretną młodą osobę aż do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Kartki z napisanymi imionami tych osób znajdują się na ołtarzu św. Franciszka.
  10. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Dukli zaprasza od 1 marca do zapisów do oddziału przedszkolnego – klasy zerowej i do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2021/2022. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Szkoły i na drzwiach głównego wejścia do Szkoły.