Aktualności

Triduum przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W czwartek, 17 listopada rozpoczęło się Triduum przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas wieczornych mszy świętych wierni modlili się w intencji Ojczyzny, której patronuje św. Jan z Dukli i wszystkich Polaków w kraju i za granicą. Triduum był także duchowym przygotowaniem do Aktu przyjęcia Chrystusa jako Króla i Pana.

20 listopada 2016|

Brama Miłosierdzia zamknięta

W niedzielę, 13 listopada 2016 roku, w sanktuarium św. Jana z Dukli, Patrona Polski, zakończył się czas związany z Bramą Miłosierdzia. Podczas Eucharystii sprawowanej o godz. 9.00 podziękowano Bogu za czas miłosierdzia, zwłaszcza za dar odpustów Jubileuszowych. W tym dniu, kilku ministrantów z rąk o. Eugeniusza Kaczora OFM przyjęło albę, jako znak włączenia do grona [...]

13 listopada 2016|

Myśliwi u św. Jana na Puszczy

Każdego roku, w dniach kiedy kościół oddaje cześć św. Hubertowi, myśliwi spotykają się na wspólnej Eucharystii w kościele na Puszczy, aby uczcić swojego Patrona.

05 listopada 2016|

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w sanktuarium św. Jana z Dukli, została odprawiona procesja żałobna do pięciu ołtarzy. Podczas modlitwy odczytywano wypominki za zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane były także przed każdą mszą świętą.

02 listopada 2016|

Uroczystość Wszystkich Świętych

W liturgiczną uroczystość Wszystkich Świętych, po mszy świętej sprawowanej w intencji Parafian oraz wszystkich zmarłych wypominanych podczas nabożeństw listopadowych, Wspólnota Zakonna i Parafianie wzięli udział w procesji żałobnej na dukielski cmentarz. Podczas pięciu stacji modlono się w intencji wszystkich zmarłych, zarówno kapłanów, zakonników jak i wszystkich spoczywających na cmentarzu.

01 listopada 2016|

Relikwie św. Jana z Dukli w Parafii Ciepłowody

W niedzielę, 9 października 2016 roku, parafia Ciepłowody (archidiecezja wrocławska) przywitała relikwie św. Jana z Dukli. Uroczystego przekazania relikwii dokonał o. Micheasz Okoński OFM, który, od piątku, przygotowywał wiernych do przyjęcia tego zacnego gościa. Nabożeństwo do św. Jana z Dukli zakończone uczczeniem relikwii Świętego będzie miało miejsce w parafii w każdy trzeci czwartek miesiąca o [...]

09 października 2016|

Grekokatolicy u św. Jana z Dukli

W dniu 5 października 2016 roku, w sanktuarium św. Jana z Dukli, patrona Polski odbyły się uroczystości upamiętniające 72. rocznicę jednej z najkrwawszych górskich bitew II wojny światowej, zwanej operacją dukielsko-karpacką. Najpierw pod krzyżem pojednania o. Micheasz Okoński OFM, kustosz sanktuarium odmówił modlitwę za poległych, a następnie grekokatolicki biskup Michał Kołtun z Ukrainy odsłonił i [...]

05 października 2016|

Transitus

Każdego roku, 4 października, wspólnoty Franciszkańskie obchodzą uroczystość św. Ojca Franciszka z Asyżu. W sanktuarium św. Jana z Dukli, wieczornej Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił o. Micheasz Okoński OFM, gwardian miejscowej wspólnoty zakonnej. Tradycyjnie po mszy świętej, podczas nabożeństwa "TRANSITUS" wspominano śmieć Serafickiego Ojca.

04 października 2016|

List pasterski Episkopatu Polski zapowiadający obchody XVI Dnia Papieskiego

Dziś, w pierwszą niedzielę października, w kościołach naszej Ojczyzny odczytywany był list pasterski naszych biskupów. Poniżej podajemy tekst do ponownej refleksji: Drodzy Bracia i Siostry!   „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia!” to hasło XVI Dnia Papieskiego, który będzie obchodzony już za tydzień, w niedzielę 9 października. Tegoroczne jego obchody przypadają na czas wyjątkowy, [...]

01 października 2016|

Środowisko Tradycji Łacińskiej z Krosna u św. Jana z Dukli

W sobotę, 1 października Środowisko Tradycji Łacińskiej w Krośnie zorganizowało pierwszą dziękczynną pielgrzymkę z okazji dwulecia sprawowania Mszy Wszechczasów w Krośnie do Relikwii św. Jana z Dukli które znajdują się w klasztorze OO. Bernardynów w Dukli. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą o godz. 13.30 przy ołtarzu głównym, którą sprawował ks. Bartosz Gajerski.

01 października 2016|