Ogłoszenia

Ogłoszenia 2018-12-09T17:37:19+00:00

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu

09.XII.2018 r.

  1. Dzisiaj po Mszach św. w kruchcie naszego sanktuarium, podobnie jak w innych świątyniach w Polsce, będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołom Katolickim na Wschodzie w krajach byłego Związku Sowieckiego.
  2. Trwa Oktawa Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej racji do najbliższej soboty przed Mszą św. wieczorną odmawiany jest różaniec, który prowadzi Wspólnota Żywego Różańca, a po Mszy św. procesja eucharystyczna w kościele. Zapraszamy asystę procesyjną i wszystkich wiernych.
  3. Przypominamy, że Roraty w Adwencie w naszym sanktuarium odprawiają się od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 07.00. W sposób szczególny zapraszamy dzieci z lampionami.
  4. W najbliższą środę po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  5. W najbliższą sobotę od godziny 8.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną.
  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z naszej parafii dla klasy VI odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 16.30, a po Mszy św. wieczornej dla klasy VII. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 09.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania dla III Klasy Gimnazjum i VIII klasy Szkoły Podstawowej.
  7. Pod chórem można nabyć świece wigilijne, opłatki, kartki świąteczne, szopki i żłobki bożonarodzeniowe oraz inne dewocjonalia.
  8. W bieżącym numerze „Gościa Niedzielnego” w ramach adwentowego cyklu poświęconego darom Ducha Świętego przeczytamy artykuł o darach rozumu i rady. A ponadto w „Gościu” o niezwykłej historii niewidomej kobiety , która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii.
  9. Ośrodek Kultury w Dukli zaprasza na koncert bożonarodzeniowy w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w sali kinowo – teatralnej Ośrodka Kultury.