CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

– 26 marca 2017

 

Dziś przypada 4 niedziela wielkiego postu, która w tradycji chrześcijańskiej jest niedzielą radości (Laetare), Chrystus objawia się nam jako światło, które „oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi”. Ewangelia o uzdrowieniu niewidomego od urodzenia przypomina, że poprzez sakrament chrztu świętego zostaliśmy wyrwani z ciemności grzechu i mocą Chrystusa staliśmy się dziećmi światłości.

Przypominamy, że w wielkim poście, w naszym kościele, droga krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. 6.30 i 17.30 oraz w niedziele, po mszy świętej rozpoczynającej się o godz. 9.00, a także w środy o godz. 17.30. Prosimy, aby w najbliższy piątek drogę krzyżową o godz. 17.30 poprowadziła młodzież naszej parafii: lektorzy, ministranci i schola dziewcząt. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w niedziele, po sumie, która rozpoczyna się o godz. 11.00.

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca, z tej racji od godz. 8.00 odwiedzimy chorych i starszych w naszych domach z przedświąteczną posługą duszpasterską, a wieczorem o godz. 17.30 oddamy cześć Niepokalanemu Sercu Najśw. Maryi Panny odmawiając różaniec. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca zbierana taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

W zakrystii można nabywać świece paschalne przygotowane przez Caritas; do puszki św. Antoniego możemy składać wielkopostną jałmużnę dla ubogich, natomiast ofiary składane przy krzyżu przeznaczymy na tegoroczną dekorację Grobu Pańskiego i świąteczne kwiaty, Bóg zapłać za wszelką ofiarność!

W naszym sanktuarium witamy wszystkich Pielgrzymów i Gości, wszystkim życzymy dobrego i błogosławionego pobytu, a tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice czy jubileusze, składamy nasze serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętego Jana z Dukli oraz Bożego błogosławieństwa.