6. NIEDZIELA WIELKANOCNY

– 21 maja 2017

 

Dziś przypada 6 niedziela wielkanocna. Życie każdego człowieka upływa wśród wielu trudów i przeciwności. Mamy jednak świadomość, że nie jesteśmy sami. Towarzyszy nam Jezus Chrystus, który zapowiada i obiecuje swojego Ducha. To Ten, który od Ojca i Syna pochodzi, oświeca swoim światłem, uświęca nas i nadaje sens życiu. Gromadząc się na Eucharystii, bądźmy wdzięczni za tę zbawczą obietnicę. Dziś także uczniowie klasy III przystępują po raz pierwszy do Komunii Świętej. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie świątyni i placu kościelnego oraz dekorację kościoła.

Najbliższe dni: poniedziałek, wtorek i środa to tzw. Dni Krzyżowe, w czasie których modlić się będziemy o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. Stosowne modlitwy odmawiać będziemy w czasie nabożeństwa majowego odprawianego o godz. 17.30 – zapraszamy do tej modlitwy nie tylko dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, ale wszystkich naszych parafian, bo przecież każdemu z nas potrzebny jest chleb i to, co rodzi nasza ziemia.

W najbliższy piątek, 26 maja, podczas nabożeństwa majowego rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Także w piątek obchodzić będziemy Dzień Matki, z tej racji zapraszamy do wspólnej modlitwy za nasze mamy podczas wieczornej Eucharystii, natomiast po mszy świętej odbędzie się koncert przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dukli, dedykowany wszystkim mamom.

Za tydzień, w niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w tym dniu dzieci, które przystąpiły w ubiegłym roku do Pierwszej Komunii Świętej będą przeżywać swoją rocznicę podczas mszy świętej o godz. 11.00. Spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin odbędzie się w sobotę, 27 maja o godz. 16.30.

Już dziś zapraszamy wszystkich parafian, mieszkańców Dukli i okolic, pielgrzymów i czcicieli św. Jana z Dukli na obchody 20. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w naszym klasztorze i kanonizacji św. Jana z Dukli. Główne uroczystości, pod przewodnictwem hierarchów Kościoła i z uczestnictwem najwyższych władz państwowych, zaplanowane są na sobotę, 10 czerwca 2017 roku na godz. 10.30. Wychodząc z kościoła zabierzmy przygotowane plakaty, które są zaproszeniem do wzięcia udziału w tym Jubileuszu, możemy je przekazywać innym zapraszając swoich znajomych do Dukli. Z zakrystii można zabrać także plakaty większego formatu (A3), które można umieścić na bramach swoich domów i innych miejscach, tak by wszyscy przybywający do naszego miasta mieli świadomość przeżywanego święta. Zatroszczmy się wspólnie, aby te plakaty znalazły swoje właściwe miejsca.

Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Radecznicy, do Sanktuarium św. Antoniego dnia 13 czerwca. Bliższe informacje i zapisy u o. Kaliksta lub u s. Anny.

W naszym sanktuarium witamy Pielgrzymów i Gości, wszystkim życzymy dobrego i błogosławionego pobytu, a tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice czy jubileusze, a zwłaszcza wszystkim Mamom, składamy nasze serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętego Jana z Dukli oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.