SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

– 19 lutego 2017

 

Dziś przypada 7 niedziela zwykła. Jako uczniowie Jezusa Chrystusa jesteśmy wezwani, aby współpracować z łaską Bożą na rzecz lepszego i spokojniejszego świata. Udział w liturgii eucharystycznej niech wzmocni w nas poczucie wolności dzieci Bożych, do grona których jesteśmy powołani przez Jezusa Chrystusa.

W środę 22 lutego obchodzić będziemy święto Katedry św. Piotra, apostoła. W tym dniu o godz. 18.00 odprawiona będzie msza święta z okazji wizytacji generalnej naszego klasztoru (wizytacje generalne odbywają się w naszych klasztorach co sześć lat); z tej racji zapraszamy naszych parafian na wieczorną Eucharystię, zwłaszcza grupy apostolskie gromadzące się przy naszym kościele i wszystkich chętnych. Niech obecność na wspólnej mszy świętej wizytacyjnej będzie wyrazem wdzięczności za posługę naszych ojców i braci w tym sanktuarium.

Za tydzień, w niedzielę, rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem. Między mszami będziemy mogli adorować Najświętszy Sakrament.

W naszym sanktuarium witamy wszystkich Pielgrzymów i Gości, wszystkim życzymy dobrego i błogosławionego pobytu, a tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice czy jubileusze, składamy nasze serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętego Jana z Dukli oraz Bożego błogosławieństwa.