OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Niedziela Najświętszej Trójcy

16.06.2019 r.

  1. Dziś w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
  2. W najbliższą środę z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego zostaną odprawione Msze św.:

* dla młodzieży gimnazjalnej i Liceum Ogólnokształcącego w naszym sanktuarium o godz. 09.00

* dla Szkoły Podstawowej w parafii farnej w Dukli o godz. 08.00.

  1. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. Uroczystość ta jest świętem nakazanym w Kościele Katolickim, dlatego obowiązuje nas w tym dniu uczestniczenie we Mszy świętej. Porządek Mszy świętych w naszym sanktuarium jak w niedzielę. Na Puszczy św. Jana Msze święte o godz. 12.00 i 16.00. W tym roku procesja eucharystyczna wyruszy z naszego sanktuarium po Mszy św. o godz. 11.00 i zakończy się w parafii św. Marii Magdaleny. Na terenie naszej parafii o przygotowanie jednego ołtarza na placu kościelnym przy krzyżu misyjnym prosimy parafian z Nadola. Natomiast o przygotowanie drugiego ołtarza przy krzyżu pojednania obok figur św. Jana z Dukli i św. Jana Pawła II prosimy parafian ze Zboisk. Do udziału w procesji Bożego Ciała zapraszamy ministrantów, dzieci i młodzież, grupy parafialne, dziewczynki do sypania kwiatków, asystę procesyjną i wszystkich wiernych.
  2. Po uroczystości Bożego Ciała będziemy przeżywali Oktawę Bożego Ciała. Podczas tej Oktawy o godz. 17.30 w naszym sanktuarium będzie śpiewana litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po której wyruszy procesja eucharystyczna po placu kościelnym i następnie Msza św. wieczorna. Do udziału w Oktawie zapraszamy ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków, asystę procesyjną i wszystkich wiernych.
  3. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.
  4. Również w najbliższy piątek jak w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wypominkowa za zmarłych. Przed Eucharystią koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych. Kartki z napisanymi imionami i nazwiskami zmarłych prosimy składać w zakrystii.
  5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m.in. o tym, jaką wartość ma modlitwa tradycyjnymi formułami, o kulcie Maryi w Medjugorie oraz o zagrożeniach internetu. Natomiast dla dzieci w „Małym Gościu” przeczytamy o historii Kazika Nowaka, który ponad 80 lat temu rowerem przejechał Afrykę oraz jest dołączona opaska silikonowa na rękę z napisem „Niebo – tak”.
  6. W kiosku klasztornym można nabyć kalendarze ścienne z naszego sanktuarium na 2020 r., obrazki z modlitwą i relikwią św. Jana z Dukli, informatory o historii naszego sanktuarium, balsam kapucyński i inne pamiątki religijne.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Zofię Kowal z Teodorówki. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.