Ogłoszenia

Ogłoszenia 2018-03-18T04:56:27+00:00

V Niedziela Wielkiego Postu

18.03.2018 r.

 • Jutro z racji uroczystości św. Józefa, Msze święte w naszym sanktuarium będą się odprawiały przy ołtarzu tego Świętego o godz. 07.00, 09.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
 • W najbliższy wtorek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej, a w środę o godz. 16.15 spotkanie Kręgu Biblijnego.
 • Rozważania Drogi Krzyżowej w najbliższy piątek o godz. 17.30 poprowadzi młodzież z naszej parafii. W przyszłą niedzielę Drogi Krzyżowej po Mszy św. o godz. 09.00 nie będzie.
 • W najbliższą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Natomiast Mszę św. o godz. 11.00 rozpoczniemy poświęceniem palm przy pomniku św. Jana Pawła II i uroczyście wejdziemy do naszego kościoła. W niedzielę Palmową w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do Wielkiej Środy. Nauki rekolekcyjne będzie głosił O. Faustyn Kuśnierz z Warty. W niedzielę nauki ogólne na każdej Mszy św. z wyjątkiem Mszy św. o godz. 11.00, po której będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w dni powszednie Msze św. z naukami dla wszystkich o godz. 07.00, 12.00 i 18.00. Podczas rekolekcji w dni powszednie będzie odmawiany różaniec o godz. 06.30 i o godz. 17.30 będą śpiewane Gorzkie Żale.
 • Za tydzień, w Niedzielę Palmową, po Mszach Świętych, Akcja Katolicka, Schola dziewcząt i Franciszkańska Młodzież Oazowa przeprowadzi akcję charytatywną zbierania pieniędzy na rzecz krośnieńskiego hospicjum pod hasłem Pola Nadziei.
 • Już dzisiaj informujemy, że spowiedź przedświąteczna w naszym sanktuarium odbędzie się w Wielki Wtorek.
 • Dziękujemy za ofiary składane przy krzyżu przed ołtarzem na dekorację Grobu Pańskiego i na kwiaty świąteczne do naszej świątyni oraz za ofiary składane do skarbony św. Antoniego, które w ramach jałmużny wielkopostnej przeznaczone będą na pomoc dla biednych.
 • W przedsionku naszej świątyni można wziąć ze sobą bezpłatne gazety, w których znajdziemy szczegółowe informacje na temat duchowej adopcji dziecka poczętego, a także można nabyć świece paschalne na stół świąteczny przygotowane przez Caritas i inne pamiątki wielkanocne.
 • Już dzisiaj zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, czyli na inscenizację przedstawiającą ostatnie chwile życia Pana Jezusa, która będzie wystawiona w naszym sanktuarium przez młodzież 28 marca w Wielką Środę po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19.15.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżącym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m.in. artykuł o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka oraz o przeżywaniu Mszy św. przez O. Pio.
 • Ośrodek Kultury w Dukli zaprasza na świąteczny kiermasz wielkanocny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w Transgranicznym Centrum Wymiany Kulturalnej.