Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

– 20 listopada 2016

 

 

Dziś po mszy świętej przed Najświętszym Sakramentem dokonamy Aktu przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

We wtorek obchodzić będziemy wspomnienie świętej Cecylii patronki muzyki Kościelnej. W tym dniu otoczmy naszą modlitwą pana Mariana Naszego Organistę.

W dzisiejszą niedziele i za tydzień, 27 listopada, w przedsionku kościoła po Mszach Świętych zbierane będą podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską Mama, Tata i Dzieci służącej obronie tożsamości Małżeństwa i Rodziny. Celem inicjatywy jest zebranie do 10 grudnia 2016 r. jednego miliona podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w prawie UE małżeństwo będzie rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie rodziny. Projekt zawiera też gwarancje, że UE nie będzie wpływać na rozumienie małżeństw w prawie wewnętrznym państw członkowskich. Zachęcamy do podpisania, a także włączenia się w zbieranie podpisów na papierze i w internecie przez stronę www.mamatataidzieci.pl Aby móc poprzeć inicjatywę trzeba mieć skończone 18 lat i mieć przy sobie numer PESEL. Dlatego prosimy o posiadanie przy sobie dowodu osobistego.

Od 26 listopada pan Organista rozpoczyna roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny, prosimy o serdeczne przyjęcie go w swoich domach. Plan roznoszenia opłatków wywieszony jest w przedsionku kościoła.

W tym tygodniu odwiedzi w sobotę od godziny 7.00 Teodorówkę, w niedzielę od 12.30 Góry Teodorowskie i ciąg dalszy Teodorówki.

W przyszłą niedzielę na mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci na specjalną dla nich mszę świętą która będzie odprawiana cyklicznie w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.

W zakrystii (przedsionku kościoła) są do nabycia kalendarze rolników na 2017 rok, oraz Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny ze specjalnym lampionem na zbliżające się roraty.

W naszym sanktuarium witamy wszystkich Pielgrzymów i Gości, wszystkim życzymy dobrego i błogosławionego pobytu, a tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice czy jubileusze, składamy nasze serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętego Jana z Dukli oraz Bożego błogosławieństwa.