Ogłoszenia

Ogłoszenia 2018-07-15T08:37:31+00:00

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XV Niedziela zwykła

15.07.2018

  1. Serdecznie dziękujemy O. Eugeniuszowi Augustynowi, opatowi opactwa Cystersów w Wąchocku za głoszenie dzisiaj kazań w naszym sanktuarium. O. Eugeniusz będzie również dzisiaj przewodniczył Sumie odpustowej ku czci św. Jana z Dukli o godz. 15.00 przy Złotej Studzience na Cergowej, po której odbędzie się błogosławieństwo małych dzieci.
  2. Z racji odpustu przy Złotej Studzience dzisiaj w naszym dukielskim sanktuarium Mszy św. o godz. 15.00 wyjątkowo nie będzie.
  3. W najbliższy wtorek Franciszkańska Młodzież Oazowa rozpocznie przy naszym sanktuarium wakacyjne rekolekcje, które będą trwały do 2 sierpnia.
  4. W najbliższy piątek jak w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa za zmarłych. Przed Eucharystią koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych. Kartki z napisanymi nazwiskami i imionami zmarłych prosimy składać w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. z racji wspomnienia św. Krzysztofa będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Jak co roku, ofiary zbierane podczas pokropienia przeznaczone będą na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  6. Zachęcamy do lektury „Gościa niedzielnego”. W bieżącym numerze przeczytamy m.in. o kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa i o szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil,  a dla wielu katolików stał się stylem życia.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki śp. Stanisławy Bogacz ze Zboisk. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.