XX Niedziela zwykła

– 20 sierpnia 2017

W dniu dzisiejszym, jako wspólnota parafialna, chcemy podziękować Bogu za tegoroczne żniwa i obfite plony. Uroczysta msza święta dziękczynna sprawowana będzie w naszym kościele o godz. 11.00. Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali kwiaty, warzywa i owoce na dekorację do kościoła, a poszczególnym wioskom za ofiary na msze święte i na potrzeby kościoła:

  • Teodorówka: 1000 złotych;
  • Nadole: 860 złotych;
  • Zboiska: 1300 złote;
  • Cergowa Górka i Popardy oraz Równe Popardy: 430 złotych;

Porządek mszy świętych umieszczony będzie w przedsionku kościoła oraz na stronie internetowej sanktuarium oraz u sołtysów wiosek.

W tym tygodniu przeżywać będziemy we wtorek – wspomnienie NMP Królowej, w czwartek – święto św. Bartłomieja, apostoła, natomiast w sobotę uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej, jest to dzień odpustu w kościele w Zawadce Rymanowskiej.

W nawiązaniu do apelu Przewodniczącego KEP oraz akcji prowadzonej przez Caritas w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia br. w Archidiecezji Przemyskiej, także w naszej parafii odbędzie się  zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską.

Apelujemy o ofiarność i solidarność z Rodakami, którzy najbardziej ucierpieli w ostatnich wydarzeniach.

W naszym sanktuarium witamy wszystkich Pielgrzymów i Gości, wszystkim życzymy dobrego i błogosławionego pobytu, a tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice czy jubileusze, składamy nasze serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętego Jana z Dukli oraz Bożego błogosławieństwa.