Ogłoszenia

Ogłoszenia 2018-08-14T22:43:20+00:00

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela zwykła

12.08.2018 r.

  1. W najbliższą środę 15 sierpnia będziemy przeżywali uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną w tradycji ludowej Świętem Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy świętych w tym dniu w naszym sanktuarium jak w niedzielę. Po każdej Eucharystii tradycyjnie poświęcenie owoców, kwiatów i ziół.
  2. W najbliższy piątek jak w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa za zmarłych. Przed Eucharystią wieczorną Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych. Kartki z napisanymi imionami i nazwiskami zmarłych prosimy składać w naszej zakrystii.
  3. W przyszłą niedzielę z racji parafialnych dożynek w naszym sanktuarium o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza dziękczynna za tegoroczne plony ziemi.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżącym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m.in. o niedopuszczalności kary śmierci w nauczaniu papieża Franciszka i Kościoła Katolickiego , a także o śmiercionośnym działaniu dopalaczy.
  5. Zapraszamy do odwiedzenia kiosku klasztornego, gdzie można nabyć pamiątki religijne związane ze św. Janem z Dukli, kalendarze na przyszły rok, balsam kapucyński i inne dewocjonalia.
  6. Na nadchodzący tydzień wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki św. Jana z Dukli.