12. NIEDZIELA ZWYKŁA

– 25 czerwca 2017

 

Przed nami wakacje, czas radosnego odpoczynku, wyjazdów i odwiedzin. Wszystkim przypominamy o niedzielnej i świątecznej Eucharystii (ci, którzy nie mogą być na mszy świętej niedzielnej mogą uczestniczyć w sobotniej mszy świętej wieczornej, która w naszym sanktuarium jest już mszą świętą niedzielną).

Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 11.00 podziękujemy o. Micheaszowi, o. Eugeniuszowi, o. Igorowi i br. Rajmundowi za pełnioną posługę w naszym sanktuarium. Dziękując odchodzącym ojcom i bratu za posługę życzymy im wielu Bożych łask w dalszej posłudze                      w Kościele i życiu zakonnym. Jednocześnie informujemy, że od tygodnia nowym gwardianem klasztoru i kustoszem sanktuarium jest o. Tacjan Mróz. Ponadto w najbliższych dniach przybędą jeszcze – o. Antoni Maciejowski, o. Zenon Burdak, o. Bolesław Opaliński i br. Mateusz Miklos. Witając nowych ojców i brata życzymy im wielu łask Bożych przez przyczynę naszego Patrona.

W czwartek w liturgii Kościoła przeżywać będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – porządek mszy świętych jak w dniu powszednim, tzn. 7.00, 12.00, 18.00                         i dodatkowa o godz. 9.00; z racji uroczystości można uzyskać odpust zupełny posługując się dewocjonaliami poświęconymi przez biskupa – tradycyjnie w tym dniu zbierana taca przeznaczana jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej, całość przesyłana jest do Watykanu.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, od godz. 8.00 odwiedzimy chorych                 i starszych w naszych domach, a wieczorem o godz. 17.30 oddamy cześć Niepokalanemu Sercu NMP odmawiając różaniec.

Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, zbierana taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

Kilka tygodni temu ogłaszaliśmy o planowanej, z racji 20. rocznicy kanonizacji św. Jana z Dukli i pobytu Jana Pawła II w Dukli autokarowej pielgrzymce do Rzymu. Z powodu bardzo małego zainteresowania rezygnujemy z organizowania tejże pielgrzymki.

Już za dwa tygodnie przeżywać będziemy doroczny odpust ku czci św. Jana z Dukli.                W sobotę (08 lipca) – odpust na Puszczy: o godz. 9.00 msza św. a po niej nabożeństwo drogi krzyżowej; o godz. 11.00 uroczysta msza św., której przewodniczył będzie o. Izydor Wróbel, definitor zarządu naszej bernardyńskiej prowincji, po Eucharystii nabożeństwo do św. Jana                         z Dukli, a następnie procesja z relikwiami do sanktuarium. W tym dniu w naszym kościele                      o godz. 17.30 nieszpory i msza św. wieczorna.

W niedzielę (09 lipca), drugi dzień odpustu – porządek mszy świętych jak w niedzielę.                             O godz. 11.00 sumie odpustowej w klasztorze przewodniczyć będzie ks. abp Józef Michalik. Postarajmy się tak zorganizować czas, aby uczestniczyć w tych głównych uroczystościach. Zapraszamy naszych parafian, mieszkańców Dukli i okolicznych wiosek, dobrodziejów                            i sympatyków naszego sanktuarium.

W naszym sanktuarium witamy Pielgrzymów i Gości, wszystkim życzymy dobrego                     i błogosławionego pobytu, a tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, rocznice czy jubileusze, składamy nasze serdeczne życzenia: zdrowia duszy i ciała, opieki Matki Najświętszej i Świętego Jana z Dukli oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.